LajmeMaqedoni e Veriut

Grubi sot do të vizitojë Strugën

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi, gjatë ditës së sotme do të qëndrojë për vizitë në qytetin e Strugës, njoftojnë nga kabineti i zëvendëskryeministrit.

“Ju njoftojmë se sot (e Hënë, 03.10.2022), Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi do të qëndrojë për vizitë në qytetin e Strugës.
Cermonia për Absolventët dhe fillimin e vitit Akademik në Universitetin Ndërkombëtar në Strugë, ora -11:00, bashkë me ministrin e Arsimit dhe Shkencës, z. Jeton Shaqiri,
Kafe me rininë e Strugës, në një lokal afër Universitetit, ora 12:00 bashkë me ministrin e Arsimit dhe shkencës, z. Jeton Shaqiri,
Vizitë në godinën e re të komunës së Strugës, ora 13:00 takim me kreun e komunës, z. Ramis Merko
Inspektim i punimeve në rrugën e Qafë Thanës, ora 13:30 bashkë me drejtorin e NPRSH Ejup Rustemi.
Ftojmë ekipin tuaj që të ndjek ngjarjen”, thuhet në njoftimin e lëshuar për redaksinë e Expuls, nga kabineti i Grubit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button